Historia klubu Bodymaniak

       Założycielem Klubu Sportowego BODYMANIAK był Marcin Jabłoński, czołowy kulturysta wagi ciężkiej, mistrz Polski z 1997 roku.

   Szukając powierzchni na siłownię Marcin nie mógł znaleźć odpowiedniego miejsca. W końcu znalazł. Pomieszczenia znajdowały się w piwnicy Hurtowni „Ruch-u” przy Placu Targowym w Busku-Zdroju. Były w surowym stanie, bez węzłów sanitarnych, wszędzie było pełno gruzu. Wiele tygodni minęło, za nim zaadaptowano te pomieszczenia, powstała siłownia, sala do aerobiku, dwie szatnie z prysznicami, dwie toalety.

   Klub otwarto w lutym 1999 roku. Jabu obsługiwał siłownię,aerobik prowadziła żona Marcina-Renata.
W barwach BODYMANIAKA Kamila Porczyk zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Fitness w 2000 roku w Brazylii, wówczas jej trenerem był Marcin.

   W 2002 roku razem z Jabem, który był moim trenerem zdecydowaliśmy się na start w Mistrzostwach Polski w Białymstoku. W swoim debiucie zdobyłem brązowy medal w kategorii do 80 kg, co oczywiście było poprzedzone dużym wkładem pracy, samozaparciem z mojej strony jak i mojego trenera.
Jabu, który miał przed zawodami problemy ze zdrowiem zajął IV miejsce w swojej kategorii wagowej.
Tydzień później wystartowaliśmy w zawodach w Bełchatowie. Ja wygrałem swoją kategorię, a Marcin zdobył II miejsce.

   Od 2004roku siłownia jest pod moją opieką, pomagał mi w tym Konrad Ściubisz, a obecnie Artek Świątek. 

   We wrześniu 2012roku klub zmienił siedzibę i przenieśliśmy się do nowo wybudowanego budynku na ul. Wojska Polskiego 2a (wyjazd z rynku do Kielc).

Mamy teraz 2 piętra po 200m2. Na I piętrze jest siłownia-fitness (bieżnie, rowerki, orbitreki + sprzęt siłowy), dwie szatnie z natryskami i osobnymi toaletami + recepcja-bar z dużym wyborem odżywek i napojów itp.

W pomieszczeniu na -1 piętrze znajduje się sala do zaęć grupowych zarówno dla Pań jak i Panów.

Nowością jest sauna fińska 3-5 osobowa wraz z wydzielonym pomieszczeniem do wypoczynku.

Artur Grzesiak