Aktualności

wrz 23, 2014

XXXVIII Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness

Artur Grzesiak zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Kulturystyce w Kielcach 2014r.

W dniach 25-27 kwietnia w Kielcach odbyły się najważniejsze w Polsce zawody sportów sylwetkowych.Były to XXXVIII Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness federacji IFBB. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się prawie 260 zawodników i zawodniczek dyscyplin sylwetkowych, co świadczy o dużej popularności tego sportu w Polsce.

W Kielcach zawodnicy walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski. Impreza ta była również kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata w kulturystyce i fitness, w tym gronie była reprezentacja buskiego klubu Bodymaniak.

W finale fitness bikini powyżej 169cm Natalia Łukasik zawodniczka Bodymaniaka zajęła czwarte miejsce. Niewiele zabrakło jej do medalu, a to dobrze rokuje na przyszłość. Medale są na wyciągnięcie ręki.

W kulturystyce do 80kg Artur Grzesiak zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Był to udany powrót na scenę po 11 latach nieobecności. I miejsce zdobył Artur Szudrowicz, a III Sebastian Macek.

Do startu przygotowywał nas znany trener Marcin Jabłoński, który pochodzi z Buska - Zdroju, a obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. - Gdyby nie jego pomoc i fachowa wiedza na pewno nie wypadlibyśmy tak dobrze na tych mistrzostwach.