Bodymaniak - SIłownia

Sauna i masaż

SAUNA

Zapraszamy od stycznia do korzystania z SAUNY FIŃSKIEJ

( 3 DO 5 OSOBOWEJ)

Z seansów można korzystać po wcześniejszej rezerwacji.

Rezerwacji można dokonać osobiście w Klubie lub telefonicznie 

Koszt: rezerwacja na seans jednogodzinny 50zł (minimum 2 osoby),

Sauna – coraz bardziej popularna w Polsce, zdobywająca rzesze sympatyków, może mieć zbawienne właściwości dla naszego ciała. Jak jej używać?

 Sauna to – w skrócie mówiąc – pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura. Uściślając: miejsce to musi być szczelne, w środku znajduje się piec oraz drewniane ławy do siedzenia.

Są trzy rodzaje saun: fińska, łaźnia rzymska a także sauna solna. Każda ma inne właściwości.

 W saunie fińskiej temperatura osiąga nawet 120 stopni Celsjusza. Ławy umieszczone są na schodkach; im wyżej, tym goręcej. W saunie fińskiej panuje niewielka wilgotność powietrza.

Sauna ma zbawienny wpływ na nasz zmęczony organizm i zestresowany umysł.  Wchodząc do sauny trzeba pamiętać o robieniu krótkich przerw w kąpieli. Całkowity czas przebywania w saunie nie powinien przekraczać 30 minut dziennie, jednorazowo zaś możemy sobie pozwolić na maksymalnie 5-10 – minutowy pobyt w łaźni. Pod koniec kąpieli w saunie, warto polać kamyki w piecu szklanką wody. Saunę można też wzbogacić w aromatyczny zapach, dodając do wody olejek zapachowy.

 

Po wizycie w saunie należy wziąć prysznic. Zalecane jest puszczanie naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody, zaczynając od nóg. W trakcie prysznica masujemy także delikatnie ciało. Po kąpieli i wysuszeniu można wrócić do sauny     i powtórzyć cały zabieg od początku. Codzienny rytuał nie powinien jednak przekraczać trzech wejść do sauny.

Sauna ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jednak niektórym osobom może zaszkodzić. Nie powinny z niej korzystać osoby przeziębione, mające problemy z nadciśnieniem, a także chorobami skóry, wrzodami, czy chorobami wenerycznymi. Kobiety nie powinny korzystać z sauny w trakcie ciąży oraz podczas miesiączki. 

 

Sauna to świetny sposób na poprawę kondycji dróg oddechowych, stanu skóry,      a przy okazji odprężający i przyjemny zabieg. Większość osób nie wie jednak jak korzystać z sauny parowej i zapomina o podstawowych zasadach, gwarantujących im bezpieczeństwo.

 

 

Sauna i ćwiczenia na metabolizm

Ćwiczenia fizyczne zmieniają tkankę tłuszczową w mięśnie. Żeby jakiekolwiek procesy (np. oddychanie) mogły zachodzić w naszym organizmie, potrzebna jest energia. Jedynie tkanka tłuszczowa spala mało kalorii.Dlatego też, jeśli tkankę tłuszczową zamienimy na mięśniową, poprawi się tempo przemiany materii, a nasz organizm zacznie spalać więcej kalorii. Dzięki regularnym ćwiczeniom tkanka tłuszczowa jest spalana nawet wtedy, gdy już skończymy trening.

Pomocne będą zarówno ćwiczenia siłowe, jak i ćwiczenia aerobowe. Dzięki ćwiczeniom siłowym zbudujemy masę mięśniową, natomiast ćwiczenia aerobowe pomogą nam spalić zbędny tłuszczyk. Jeśli nie masz czasu chodzić na siłownię lub na aerobik, możesz dojeżdżać rowerem do pracy, wybrać się na trening z przyjaciółką (w ramach spotkania towarzyskiego) lub pójść na spacer z kijkami.

Zdrowotne właściwości sauny są znane wszystkim. Sauna nie tylko powoduje spadek wagi poprzez to, że ciało oddaje wodę, ale też wpływa na tempo przemiany materii. Korzystanie z sauny sprawia, że zmienia się tempo krążenia – organizm stara się chłodzić i produkuje więcej potu. To dodatkowy wysiłek, dlatego też potrzebuje więcej energii.

Bodymaniak - SIłownia | ARTUR GRZESIAK

Copyright © 2012 Bodymaniak. Wszelkie prawa zastrzeżone